PVC Zemin Kaplama

Teknik özellikleri bakımından polimerik 3d kaplama, epoksi olarak bilinen kimyasal boya türü maddelerle 3D yüksek çözünürlüklü, kaliteli baskı alınmış çeşitli görsellerin duvar, zemin, tavan ve mobilyalara uygulama biçimine denir.

Heterojen pvc yer döşemesi genelde 2mm kalınlığında olan pvc yer kaplaması malzemesidir.Heterojen olmasından dolayı bu malzemelerdekatmanlar bulunmaktadır. Bu tür malzemelerde kaliteyi asıl belirleyiciolan katman üst aşınma tabakasıdır.

Read More...

Homojen zemin kaplaması demek malzemenin her yerinde aynıözelliği bulundurması demektir.Standart olarak 2mm kalınlıktadır. diğer pvc yer kaplamalarında aşınma tabakası 0.30 mikrondan başlar 0.80 mikrona kadar çıkar.Homojen zemin kaplamasında ise bu aşınma tabakası 200 (2mm) mikrondur.Doğal olarak diğer pvc yer kaplamalarına göre daha dayanıklıve uzun ömürlüdür. homojen kaplamaların bir özelliği de yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda kullanılabilmesidir. Trafiğe bağlı olarak kirlendiği zamantekrar ilk günkü yeni durumuna cila atılarak getirtilebilir.Homojen pvc yer kaplaması da kendi aralarında farklı farklı kalite ve özelliklere sahiptir.

Read More...

Zemin bir mekanın kuşkusuz en çok kullanılan bölümüdür. İşte bu nedenle zemin malzemesi seçerken, mekanın estetik bütünlülük kadar malzemesinin fonksiyonelliğini de göz önünde bulundurmak gerekir.

Read More...